Turniej Rowerowa Ligi Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Czwartoklasistów

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 był gospodarzem Finałowego Turnieju Rowerowa Ligi Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Czwartoklasistów o Puchar Prezydenta  Miasta Kędzierzyn-Koźle, w którym udział wzięli uczniowie klas czwartych szkół podstawowych z powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego, strzeleckiego i krapkowickiego.

Reprezentacje szkół z trzech powiatów złożone z uczniów tylko z klas czwartych szkół podstawowych musiały wykazać się znajomością przepisów ruch drogowego, sprawnością w pokonywaniu rowerowego toru przeszkód oraz udzielania pierwszej pomocy. Organizatorzy zawodów przygotowali pokaźną liczbę dyplomów, pucharów, medali i nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników i ich opiekunów.

W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu znalazła się ekipa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu z klasy 4B, druga była reprezentacja tej samej szkoły z klasy 4A, trzecia z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zdzieszowicach, czwarte Szkoła Podstawowa w Leśnicy, a piąte Zespół Szkolno-Przedszkolny z Zalesia Śląskiego. Trzy pierwsze miejsca indywidualnie przypadły uczniom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

RELACJA